Eklenme Tarihi : 18.11.2019
Okunma Sayısı : 375
Yorum Sayısı : 1
Etiketler
kul mehmet
kul mehmet
tarafından eklendi
Normal Üye
Paylaş
Son Yazıları
Radyo Benim
Site İstatistikleri
05.07.1811 : Venezülla Bağımsızlık Günü. Simon Bolivar, Venezüella'nın İspanya'dan bağımsızlığını ilan etti.

05.07.1938 : Türk Birlikleri Hatay'a girdi. Fransızların ilan ettiği sıkıyönetim kaldırıldı.

Zamana Denk Düşer Mi Düşmez Mi


zamana denk düşer mi düşmez mi?

zamana denk düşmek ile ilgili görsel sonucu

  zaman denk düşmez mi şiire,şiir mi denk düşer zamana bilinmez,yaralarımı hep kanattığım da bir şiir çıkıyor ortaya yazıyorum,yarama merhemi hemen sürmek yerine tehir etmeden yazıyorum, yaram iyileşir kanasa da Rabbim izniyle. muzdarip olanların feryadı göğü inletirken dünyanın dört bir yanında kifayetsizliği silmek yok etmek feryadı duyurmak için yazıyorum hemen,yaramın kimseye bir faydası olmayacak az daha kanasın,devasıyla iyileşir,lakin bu susmayan kardeşlerimin feryadı duyulmalı,duymak istemeyenlerin onca çabasına rağmen duyulmalı,yola çıkılmalı, ölü bir gönül taşımıyorum canlıyım öyle ise yaramdan önce yazmalıyım,yaram biraz daha nazlansın sızlasın, lakin diğer yaralar önce iyileşsin.

   yıkadım az önce tövbe ile ruhumu gönlümü bedenimi çok şükür,bunca kirli gönlümle ruhumla Rabbim yanında yürüyemem,teyakkuzda olsun herkes diye bağırmalıyım, duyurmalıyım,sesim kısılda elim kançanağına dönse yazmaktan ne çıkar,Rabbim şifasıyla iyileşir.birileri olmalı nöbette, çekmeli fikrin sancısını hissederek... işte orda bir şehir var uzakta bombalar atılıyor merhametsizce gitmezsek olmaz orası bizim,bizimdir kimse elimizden alamaz,ilkokulda öğrettikleri gibi değil,gitmesekte varmasakta o köy bizim köyümüzdür diyenlerin yalanına kanarak bekleyemeyiz,varmalıyız yarayı sarmalıyız merhametsizleri kovmalıyız ki o şehir köy bizim olsun.

   yoksa ömür gelip geçiyor,ömür içinde yaptığımız bir eserin olması gerekiyor ki ömür boş geçmesin diyorum kendime. tepki etkiyi etki sezgiyi sezgi varmayı gerektirir,nergiz güllerini solduranlara rağmen vararak, nergiz güllerini açtırmak gerekir. dinliyoruz müzik dinliyoruz yalan dolan dinliyoruz palavra,peki mazlumlar bomba altında parçalanırken feryadını dinliyor muyuz,duymak için kulak kabartmaya gerek yok,hissetmek gerekir,hissedebiliyor muyuz?hayır hayır binlerce kez hayır! koyunlar gibi otlatılıyoruz nefsimizle dünya ile korku ile!korkuyu iman yok eder,nerede iman! dağa kaçtı mı...? gerisini yazmam gerek yok herkes gerisini biliyor.işgal edilmiş iç dış dünyam işgal altındayım,adım atamıyorum heves ve arzularımın çokluğundan!sanal dünyada tepki var koltukta mesaisini yapanların bir kaç yazısına karşı, gerisi varmak için yola çıkmayı unutturan başında bağlı kalmamız için çabalayan o zalim insanların,saçma sapan sözlerine tepki yazıyoruz ve yazarken yola çıkmayı unutuyoruz.oh adam kazandı masa başında sandelye başında,zaten sosyal medyada başımızı kaldırarak etrafımıza baktığımız yok,gerisine de söyleyecek bir sözüm yok,vesselam.

mehmet aluç
Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Zamana Denk Düşer Mi Düşmez Mi başlıklı yazı kul mehmet tarafından 18.11.2019 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )