Eklenme Tarihi : 20.11.2023
Okunma Sayısı : 67
Yorum Sayısı : 0
Etiketler
berberce
berberce
tarafından eklendi
Normal Üye
Paylaş
Son Yazıları
Site İstatistikleri
Bir insana iyilik veya kötülük yapmak isterseniz onu vicdanıyla başbaşa bırakın çünkü vicdan en iyi yargıçtır;eninde sonunda yaptıklarınız size fazlasıyla geri dönecektir.

Ali,sevdiğim bir arkadaştı eskiden ancak onun şefiyle  küçük bir tartışma esnasında ya taraf tutarak ya da yanlış anlayarak sesini yükseltip üzerime yürüdü,benden hem uzun hem de kuvvetli güya beni dövecekti arkadaşlar araya girmese.Elin işi için çirkinliğe gerek var mı,yok,kalp kırmaya gerek var mı yok fakat insanlar biranlık sinirlerine yenik düşerek bazı taşkınlıkları yapabiliyorlar,sonrası elbette pişmanlık.

Çok üzülmüştüm bu olaya ve Ali'yi ilgilendiren bir konu yoktu,ummadığım kişiden ummadığım tepki alınca şoke oldum.İnsan ailesinden çok iş arkadaşlarıyla yüz göz oluyor küskünlüğü sürdürmeyi kim ister ki? Her ne kadar gözgöze gelmek istemezken iş gereği konuşmaya mecbur  kalabiliyorsun,her bir tartışmada iş bırakılmayacağına göre.

Aradan aylar geçti ben Ali'ye hiç pas vermiyorum,hatasını anlamış olacak ki benimle sohbet etmek istiyor,gördüğü her yerde soruyor:
"Beni seviyor musun?"
"Seni öpebilir miyim?"
Bazen "seni karın sevsin,karın öpsün"desem de aldırmıyor;geçmişe bir sünger çekmek hem ona hem de bana yakışan davranış olacak.
Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Vicdan başlıklı yazı berberce tarafından 20.11.2023 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
 
© 2008-2022 Edebiyat Evi | Eserlerin tüm hakları ve sorumluluğu eser sahiplerine aittir.
Ferizli Çekici, Savaş Oto Kurtarma