Hiç Kimseler Sürüsü

Hiç Kimseler Sürüsü
HİÇ KİMSELER SÜRÜSÜ 

Acı nedir? Matmazel

Yeniden soluk alıp veriyorum  telefonun klavyesine dokunuyorum. Çabuk sıkılıyorum ve adeta bir kuğu gibi boynumu büküp Franz Kafka'nın yazılarının arasında harmanlanırken "Bir hiç kimseler sürüsüne" soruyorum. Ne düşünüyorsunuz? Oturma odamın bir duvarına kaplatdırdığım kiraz ağaçlarının hakim olduğu ve göl kenarında yüzen iki tane yelkenliye kaydırıyorum bakışlarımı. Şiirsel cevabı o manzarada bulma olasılığım daha fazla.

Yanayakıla akbabaları aramak istedim mi?
Ya da bir tanış ihtiyacı duydum mu? diye kafa yordum kitabın satırları arasında.
İşte o an tek hissettiğim içindeki öfkenin devşirip hislerimi ele geçirdiğine şahit olmaktan öte birşey değil.

Gözlerimi kapatıp bir dağ gibi sarsılırken tekrar derin bir soluk daha alıyorum.
Acıyan yer neresidir?
Bir yumruk büyüklüğündeki kalp derler, bilmiş bilmiş.
Onca zaman beklediğim o masum beyazlık göz süzüyor yine. Matmazel Cımbız lapa lapa kar yağarken şimşek çakarmış bu ilginç doğa olayına hiç şahit oldun mu?
Ben de görmedim sadece gördüğümü sandım. Ben sevdim ben eridim sadece...Bir şehrin büründüğü tatlı sarhoşluğu duyumsarken ayılmaya başladığım anda nasılsa ayaklar altında çamura dönerken nasıl evrilecektim bilemiyorum.

H. Çiğdem Deniz 
Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıÖnceki Yazı
( Hiç Kimseler Sürüsü başlıklı yazı çitlembik tarafından 18.03.2023 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
 
© 2008-2022 Edebiyat Evi | Eserlerin tüm hakları ve sorumluluğu eser sahiplerine aittir.
Ferizli Çekici, Savaş Oto Kurtarma