Eklenme Tarihi : 12.09.2022
Okunma Sayısı : 255
Yorum Sayısı : 0
Etiketler
berberce
berberce
tarafından eklendi
Normal Üye
Paylaş
Son Yazıları
Site İstatistikleri

Akıllı Telefon

Vaktimizin büyük bir bölümünü sosyal medyada geçiriyoruz hatta ayarlarından bunu öğrenebiliyorsunuz  günlük  kaç dakika zaman geçirdiğinizi.Kullanım amaçları farklı olsa da yediden yetmişe hepimizi  hapsediverdi bu dijital kapitalist  düzen.

Beyin  yıkayıcıları,deyin,
Beyin uyuşturucuları,deyin,
Ahlak katilleri, deyin,
Zaman cellatları,deyin,
Tüketici mafyaları,deyin,
Zihin robotcuları,deyin....

Farklı içerikler de mevcut hepimiz zaten bunlardan besleniyoruz,gerçeklerden uzak apayrı bir dünyanın kapılarını, elimizdeki model model akıllı telefonlar sayesinde,sonuna kadar aralıyoruz.

En gıcık olduğun paylaşımlar,yemek paylaşımları ile çıplak fotoğrafını paylaşanlar ve bu ikisi arasında ne farklar var?Ortak  özellikler;edepsizlik,ahlaksızlık,görgüsüzlük,gösteriş,bencillik,hayasızlık...

Sofrasını paylaşıp altına yazıyor:"Buyrun,dostlar beraber olsun."Yahu her ilden arkadaşın var hatta her ülkeden,davetine nasıl icabet edecekler? Senin akşam yemeğinde ya da sabah kahvaltısında ne yediğinden kime ne?

Eskiden annelerimiz,yemek pişirirken kapıları pencereleri sımsıkı kapatırlardı,yemeğin kokusu komşunun burnuna gitmesin, canı çeker,diye.Maşallah şimdiki insanlar apartmanın orta katında,balkonunda mangal yakıp cümle aleme duyuruyor paylaşarak.

Sadece zamanımızı değil,bizden çok şeyleri alıp götürüyor bu sözde'akıllı telefonlar'.

Zaten kelime olarak bir tuzak var burada,akıl,sadece Allah'ın biz insanlara verdiği en büyük özellik nasıl oluyor da bir eşyaya verilebiliyor?

Bu cihazlar bize sakın,akıl verip yol göstereyim derken, büsbütün yoldan çıkarmasın!
Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Akıllı Telefon başlıklı yazı berberce tarafından 12.09.2022 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )