Nerede Hata Yapıyoruz

*Nerede hata yapıyoruz?*

     Ar-ge, inovasyon, bilim felsefesi, kalite, verimlilik, metodoloji, yöntem geliştirme, süreç iyileştirme, sistematik yaklaşım, hukuk felsefesi alanlarında görsel veya yazılı kitap/makale okuyor muyuz, izliyor muyuz?
     Doğal afette, teknolojide, sosyal yaşamda; biraz da Alman ve Japon kafasına ihtiyacımız var. Sana "inancını, ırkını terk et" diyen yok. Bunların yanında; içeride huzur, refah, güvenliği, birliği sağlayacak artı bir donanımın olsun. Diğer toplumların beslenme kaynaklarını iyi gözlemle ki, daha iyisini başar. Dışarıya karşı da uluslararası dengeleri sağlayacak gücümüz olsun. İnsanları birbirine düşürmekten başka ne üretti siyasetimiz, bağnaz takıntılarımız?
 Hokkabaz, mehdi, reis, führer, başbuğ, şeyh, hoca, efendi, kutbu azam gibi
kurtarıcı beklemek; etik değil, mantıklı da değil. Biz tembellik, kin, nefret, fesatlık, ihmal, duyarsızlık, hurafe ve çöp içinde yüzelim,
gelsin bir ruhani varlık, pisliğimizi temizlesin öyle mi?.. Peki utanmayacak mıyız, buna hakkımız var mı, böyle bir beklenti bilimsel mi, insani mi?
Akıl, mantık, idrak ve muhakeme yeteneği niye verilmiş o zaman insana?
Mantıklı ve gerekçeli düşünebilenlerin
o muhteşem donanım olan, aklına havale ediyorum.
Sevgilerimle

01.11. 2020
Ali Rıza Malkoç
Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Nerede Hata Yapıyoruz başlıklı yazı Ali R.MALKOÇ tarafından 1.11.2020 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )