Eklenme Tarihi : 11.05.2017
Okunma Sayısı : 1749
Yorum Sayısı : 0
Etiketler
ŞairDüşler
ŞairDüşler
tarafından eklendi
Normal Üye
Paylaş
Son Yazıları
Site İstatistikleri

Sol Yanımdasın

" Senden önceki hiçbir mutluluk senin gözlerin kadar anlamlı değilmiş meğer..."

Sende yaşıyorum...
Hayatta yüreğim.Önümde gözlerin, arkamda benliğim..
Biletsiz bindiğim yolculuğun son durağındayım....Sana gelirken aynı gökyüzünün altında sensiz tüm kaldırımları ateşe verdim..Sonra da sensiz tüm kelimeleri söktüm dudaklarımdan..Bir sen kaldın avuçlarımda, bir de geceye serdiğimiz yıldızlar..Sen uyanmadan tüm ceylanları emzirdim ben..Sonra da başucunda bekleyen Melek'lerin, uykusuz gözlerine Cenneti karaladım...
Ah adını gökyüzüne sığdıramadığım,
Ah gözlerine sığındığım,
Ah bir gözyaşında ölümü şakağıma dayadığım.
Sol yanımdasın, yaşamaktasın dua dua..
Hayatımdasın...
Sen susuz dudaklarıma sunulan ab- ı hayat...
Sen çöllerimin serabı,
Sen yüreğimin tek sevabı...

Boşluklarımı doldurduğum kelime, karanlığın üzerine örttüğüm gecemsin sen.Sen yaşama sebebimsin.Sen benim ellerimle sıkıca tuttuğum düşlerimsin.Sen uçurum kenarında sadece ölümü düşünen bir adama, hayata dair bir şey öğreten kadınımsın.Şimdi uçurum kenarlarında çiçekler toplamaktayım sana...Kalabalıkların arasında, yanı başımda, sen varsın beraber yürüdüğümüz yolda.Ateşe verilmiş dikenlerin arasında, iki çiçeğiz biz hayata delice gülümseyen.Sen zamansızlığımsın..Sen kendime anlatmaya kalkıp, anlatmakta aciz kaldığım bensin...Sende kendimi arayıp, bir türlü bulamadığım bensin sen aslında..Gökyüzüne her baktığımda, bulut bulut hayatı gördüğüm ansın sen...Sen benim yaşamaya kıyamadığım cümlemsin...Öznesi sen, yüklemi ben.Aydınlığımsın karanlığımdan ayıkladığım.. Mutluluğumsun, acıların uykularında dua dua adını saydıkladığım..Sen hava, sen hayat, sen nefes aldığımsın...Nefesinden mahrum etme beni... Sesini esirgeme ne olur..Gülüşlerini savur yüzüme..Göğsümün buzdan sarkıtlarına sür sıcak sözlerini..Üşümüşlüğüme düşür gözlerindeki baharları..Bırakma beni yalnızlığın ayak dibine..Üşürüm avuçlarında...Ölürüm ayakuçlarında.....Kalakalırım yüreğimin yıkım çalışmalarında..Gitme, kal öylece.Uzaklığını unut.. Ellerini uzat sadece...Zamansızlığını bırak..Kal bende..Gitme...Tut ellerimi..Topal olsa da yürüdüğümüz yollar yanımda kal..Gölgelerin yeter bana..Yüzü kirli, yüreği yaralı çocuğum ben.Şefkatine al beni..İçine çek beni..Sonra da hiç bırakma.. Kanatlarımı salma uçurumlara.... Bırakma beni " bana " ..Hep sende kalayım...Bir fincan huzur..

Bir dirhem mutluluk yolla iç ceplerinde demlediğin...
Beni " sende " sakla...
Ben seninim...Nefesimdir yüreğim....
Beni " bende " sildim Sende var olmak için...Hasretini ektim dudaklarıma, Sende tamamlanmak için....
Suyum ol,
Soframda azık...
Yüzümde tebessüm...
Yüreğimde nefes...
Ben ol....
Ya da ben sen olayım...

Sakın bırakma beni...
Yoksa düşerim adressiz coğrafyalara...
Gözlerime yıldız sermek için geceyi bekleme...
Her an sendeyim çünkü.....
Gözlerinde sakla beni....
Hayatın ta kendisi sensin çünkü…

Çünkü sen tek sevdiğimsin…

Şair:İsmail Sarıgene

Seslendiren : Aytaç

2012

Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Sol Yanımdasın başlıklı yazı ŞairDüşler tarafından 11.05.2017 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )