Neler Oluyor Hayatta

Neler Oluyor Hayatta

 

Böylesini görmemiştim. Karlı soğuk bir akşamüstü,hızlı adımlarla eve gidiyordum.Kar tipi şeklinde şiddetini arttırırken,yakasının  kaldırmış insanlar,evlerine gitmek için sağa sola koşturuyordu.Ellerim yüzüm  morarmış hissiyatını kaybetmişti adeta.

Duvarın kenarına kıvrılmış bir adamın siluetini gördüm.Her şeye rağmen geçemedim.Geri dönüp yanına vardım.Kasketi ile yüzünü kapatmış.Battaniyesi ile köpeğini sarıp bağrına basmış.Dünyayı umursamaz bir halde ikisi de uyuyordu.

Dakikalarca seyrederken kendimden geçmiştim.Bu manzara karşısında.Başka ne yapılır ki.Merhamet duygularımın yanında,gurur,takdir,imrenme duygularım da kabardı.Öyle derin bir düşünceye daldım ki,kim olduğumu nereye gittiğimi bir an unuttum.Artık üşümüyor titremiyordum.Sıcacık bir duygu sardı her yanımı Uyandırmaya kıyamadan bu tabloyu seyrederken.Bir taraftan da senaryo yazıyordum.Kim bilir hangi hainler,hangi vefasızlar Onu bu sefalete düşürmüştü.

Şöyle bir düşündüm.Son zamanlarda,dostluk vefa arkadaşlık,kısacası insanlık yok oldu.Bu duvar dibindeki Çingene kılıklı adamı.Vefa  örneği asil fedakar bir insan olarak gözümde yücelttim.

Yememiş yedirmiş,giymemiş giydirmiş,sığınacak bir evi yokken,kucağını köpeğine barınak yapmış,üşümesin diye de elindeki tek battaniyesiyle onu sarıp sarmalamış.Kimseden görmediği,ilgiyi,sevgiyi,şefkati  O da inadına köpeğine  vermiş.

Kendime geldiğimde hıçkıra hıçkıra ağlıyordum.Uyanmalarını bekledim.Sonra da alıp onları evimize götürdüm. Hayat  hikayesini bir başka yazımda anlatacağım.

----Ne oldum dememeli,ne olacağım demeli---

Okurlarıma selam sevgi saygılarımı gönderiyorum.

Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Neler Oluyor Hayatta başlıklı köşe yazı Ülkü AHISKA tarafından 4.02.2012 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan yazının hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )