İnsan Hiç Görmediğini Birini Sevebilir Mi

İNSAN HİÇ GÖRMEDİĞİ BİRİNİ SEVEBİLİR Mİ YADA  DOKUNMADIĞI BİRİNİ ÖZLEYEBİLİR Mİ ?

 

Saçma gelir kimine göre. görmeden, ne olduğu belirsiz birini sevmek. ama hep ulaşamadıklarını istemez mi insan? hep onun olmayanı istemez mi gönül? Siz karşı koysanız da elinizde değildir. gönül sevecekse sormaz size. izin istemez. sevmek hep yanı başındakini özlemek değildir. bazen en uzaktakini, göremediğini özlemektir. elini tuttuğunu değil, elini tutamadığını istemektir. gözlerine bakıp içinden geleni söyleyebildiğini değil, söylemek isteyip de söyleyemediklerinin sahibini istemektir. 

Belki de gerçekten sevmek dedikleri budur. onu sevmeye devam etmen için bir koşul yoktur önünde. sevgimin devam etmesi için görmeliyim düşüncesi yoktur beyninde. göremesen de seversin. sevmeye devam edersin onu. ama daha büyük bir acıdır hissedemeden sevmek. elini tutmadan, gözlerinin içine bakamadan, varlığını hissedemeden sevmek...

Göründüğü gibi olmayan insanların sayısı dikkate alındığında, belki de her şeye hazırlık olma bakımından daha az risk taşımasından dolayı gayet de olası durumdur.


Sevgi bazen sana en uzağındakini delice sevmektir.

"öyle güzelsin ki içimde;onu kirletmeyeceğim seninle" sözünün gerçek anlamıdır belki de.

Daha karnınızda iki hücrenin birleşmesiyle oluşmuş, insan halini bile almamışken sevdiğiniz, doğana kadar da görmeden sevmeye devam ettiğiniz bebekleriniz için duyulan histir. bu sevgi ömür boyu devam eder. bebek büyür. sevgisi de büyür. okullara gider. yanınızdan ayrılır. kendi kanatlarıyla uçar. göremediğiniz anlar artar ve sevgisi hiç azalmaz. çünkü evlattır. evlatlar ne kadar kötü olsalar da, ne kadar yakında ya da uzakta olsalar da sevilmeye devam ederler. ilahi aşka en yakın aşk, evlat aşkıdır bence.

Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( İnsan Hiç Görmediğini Birini Sevebilir Mi başlıklı köşe yazı Ülkü AHISKA tarafından 9.07.2014 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan yazının hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )