Kadınlar Neden Kıskançtır

Tüm dünyada kadınlar kıskançlıkları erkekler için büyük bir sorundur. Ancak bu sorunu ortaya çıkaran yine erkeklerdir. Daha doğrusu erkeklerin çapkınlıklarıdır.

  Bu yazımız  erkek okuyucularımıza Kıskanç bir kadını sakinleştirmenin yolu nedir merak ediyor musunuz?

 Kıskanç bir eşiniz ve sevgiliniz var diyelim Onun bu yönünden dertlisiniz. İlişkinizdeki bu kıskançlık durumuyla nasıl baş edeceksiniz? Kadını kıskanç hale getiren erkek tavırlarında değişiklikler yaparak elbette! İşte erkeklere ipuçları

  Kıskançlık kadınların doğasında var iddiasında bulunanların sayısı da az değildir. Ama hayır, buna itirazımız var. Kıskançlık doğamızda falan yok! Hem baksanıza, araştırmalara göre, erkeklerin eşlerini öldürmelerinin yüzde 90ı kıskançlık yüzündenmiş

Kıskançlık krizlerinde, Sana güveniyorum ama etrafa güvenmiyorum diye açıklama yapan erkeklerin aksine; kadınlar kıskandıklarında, bu kadar kolay bir yalanın ardına saklanmak yerine, Kendime güvenim tam ama sana güvenmiyorum derler.

Evet, işte anahtar kelime bu: Güven. Erkek arkadaşlarıyla her bir araya gelişinde karısının kıskançlığından dem vuran bir erkeğe tavsiyemiz, şikayet etmek yerine aynaya bir bakması olacak. Aynaya bakıp, Acaba ben güvenilir biri miyim? sorusunu sormak ve yanıtı dürüstçe vermek, aslında kıskanç bir kadını anlamanın ilk adımı. Belki de tek adımı!

 Beni ne kadar seviyorsun?

 Kıskançlığın önemli bir nedeni sevilmeye ihtiyaç duymak olduğuna göre, kadınına sevgisini göstermekten çekinmeyen erkek, kazançlı çıkar.

 Sevgili erkekler, Nasılsa onu sevdiğimi biliyor düşüncesini aklınızdan çıkarın ve sevginizi özel günleri beklemeden, aklınıza gelen her an dile getirmekten çekinmeyin. Eşinize, etrafınızdaki kadınlardan farklı olduğunu her fırsatta hissettirecek sevgi gösterilerinde bulunun.

 Her arkadaş toplantısında sohbeti çapkınlık konusuna getirip, bunu bir aldatma değil de sanki sevimli bir şeymiş gibi anlatan erkekler; kusura bakmayın ama bu hataya düştüğünüzde eşinizin kıskanç ve öfke dolu bakışlarından sizi biz bile kurtaramayız.

Sürekli olarak Her türlü teklife açığım, her an aklım başkasına kayabilir mesajı verdiğinizin farkında değil misiniz? Derhal bu huyunuzu terk edin ve çevrenizde eşini aldattığını bildiğiniz erkekler varsa onların hikayelerini, onaylamadığınızı vurgulayarak anlatın eşinize

 Kıskanç eşinin Neredesin? , Kimlesin? , Ne zaman geleceksin? gibi kontrol telefonlarından bıkan erkekler! Şikayet edeceğinize, eşinizi buna zorlayacak sebebi ortadan kaldırmayı deneyin!

 Kaybetme korkusu

 Sevgili erkekler, hem kıskançlık krizleriyle eşinize hayatı zindan edin hem de onun sizi kıskanmasından şikayet edin Bu hiç adil değil! Önce kendi duygularınızı kontrol altına almayı öğrenseniz hiç fena olmaz.

.

Kimlerin daha kıskanç olduğu eskiden beri ilgi çeken bir konudur. Genel olarak bakıldığında kendisini yetersiz ve değersiz gören ya da değerlilik duyguları dış etkilerden çok kolay etkilenen kişilerin daha kıskanç oldukları görülmektedir.

  Kadınlar görece daha yapıcı bir yaklaşım göstermekle birlikte genel olarak kendi hak ve isteklerinden vazgeçen ve alttan alan bir yaklaşım göstermektedirler. Erkekler ise genellikle tehdit ederek ya da kaba kuvvet kullanarak sonuç elde etmeye çalışmaktadırlar.

Sayın okurlarıma sağlıklı huzurlu ve mutlu bir aile yaşamı diliyorum.

Selam sevgi saygılar.

 

 
Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Kadınlar Neden Kıskançtır başlıklı köşe yazı Ülkü AHISKA tarafından 23.03.2013 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan yazının hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )