Eklenme Tarihi : 23.01.2023
Okunma Sayısı : 337Yorum Sayısı : 1
Etiketler
AhmetZeytinci
AhmetZeytinci
tarafından eklendi
23.01.2023
Son Yazıları
Paylaş
SİTE BÖLÜMLERİ
Yasak Ayva Yenir Mi

Yasak Elma var da Yasak Ayva olmaz mı? Yerseniz olur tabi ki... Biz de yeriz hem bu elmaları, hem de bu ayvaları... Üç kadın ve bir dolu erkek arasında dönen müthiş bir dizi bu Yasak Ayva... İçinde ne ararsanız var. Aşk, vahşet, dehşet, kin, nefret, garez, intikam, entrikanın dik alası, madik atmanın değişik değişik çeşitleri...


Zaman zaman ayvada yenir elmada, ancak bu elmalar ile bu ayvalar farklı sizin de fark ettiğiniz gibi. Bir zaman mafyavari dizilerden bıkmıştık, şimdide bunlar. Yaşı biraz fazla olanlar Dallas Dizisini hatırlarlar. Orada da türlü entrikalar, birbirine madik atmalar vardı. Şimdi sıkı durun, inanın bu Yasak Ayva Dizisi, ''Ben Yasak Ayva diyorum siz anlayın işte'' Dallas'a, orada ki Ceyar'a rahmet okutur, onları mumla aratır.


Ne güzel örnek oluyorlar genç kızlarımıza, erkeklerimize... Ama yine de ellerinize, yüreğinize sağlık diyesim gelmiyor içimden. Allah var, inkar edemeyiz, bayanların hepsi çok güzel, güzel olmasına da ama işte ahlaksal durumlar tartışmalı...


Siz de diyeceksiniz ki ''Kimse seyretmese, reyting almasa yayından kaldırırlardı, kaldırmadıklarına göre demek ki izleniyor.'' diye de düşünebilirsiniz... Bir çoklarınız tahmin ediyordur, biliyordur da reyting hesaplamaları zaman zaman o kanala yakın duran bir kuruluşa para karşılığı yaptırılır.


Bu kadar aile kavramına ters, çarpık insan ilişkilerinin yaşandığı ve televizyonda gösterildiği zaman çocuklarımızı, gençlerimizi zehirleyecek kapasitede bir diziye RTÜK hala niye müdahale etmez, bunu da anlamak zor gerçekten... Dizi sadece oyuncularına ve o diziye reklam veren kuruluşlara fayda sağlarken, toplumdaki değer yargılarını, ahlak kriterlerini de alt üst etmektedir.


Onlar yasak masak elma yerken, her bölümde cukkaları cebe indirirken, bizim çocuklarımızda ayvayı yiyor. Koruyun çocuklarınızı, kendinizi saçma sapan dizilerden ve bize dayatılmaya çalışılan içinde sevgi olmayan, çıkara dayalı batı tipi yaşam tarzından...

Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Yasak Ayva Yenir Mi başlıklı yazı AhmetZeytinci tarafından 23.01.2023 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
 
Bu sayfadaki tüm yazı ve içerikler AhmetZeytinci sorumluluğundadır. AhmetZeytinci hakkında bilgi ve yazılarına ulaşabilirsiniz.
Yukarı/
© 2008-2022 Edebiyat Evi | Eserlerin tüm hakları ve sorumluluğu eser sahiplerine aittir.