Eklenme Tarihi : 22.09.2022
Okunma Sayısı : 229Yorum Sayısı : 0
Etiketler
OLUK
OLUK
tarafından eklendi
22.09.2022
Son Yazıları
Paylaş
SİTE BÖLÜMLERİElbette “aldatmak ve aldanmak” başlı başına kötü bir eylem. Bu aldatma gerek eşler arasında cinsellik olsun gerekse sosyal ve ekonomik ilişkilerde. Çok büyük bir saygısızlık ve hadsizliktir. Hiçbiri ne kabul edilebilir ne de tasvip edilebilir. Çünkü aldatanın bile isteyerek yapmış olduğu bir davranıştır. Kaldı ki eşleri cinsellik olarak aldatması. Bunun kabullenilmesi çok zor bir olaydır. Yüz kişide kaç kişi bunu kabullenebilir, bilemiyorum.     


Bence ilginç olan şu ki; eşler bir birini aldatıyor ve aldatılan eş haklı olarak ayrılma isteğinde bulunuyor, icabında ayrılıyor da. Ayrıldıktan sonra, aldatılan eş, bir başkasıyla evlenirken onun kaç kişiyle ilişkisi olduğunu hiç sormuyor. Sorulsa da zaten doğrusu söyleyen olmaz. Ama başkalarıyla ilişkisi olmuş olduğunu bile bile onu kabul ediyor. Hatta birçok kişiyle ilişkide olduğunu bildiği halde! Ama kendi eşi onu bir kez aldatınca ona tahammül edememişti?!!


 İlk eşi kendisini aldatınca bu sorun olmuş ama tabiri caiz ise ilişkisinin sayısı dahi belli olmayan kişiyle evlenirken sorun olmamış. Bu sizce de garip değil mi?  Hatta yeni evlenmiş olduğu eşinin onu aldattığını öğrenince yine ondan da boşanma isteği duyuyor!


 Bir başka unsur ise; dürüst, asla eşini aldatmayan birinin aldatılmaya karşı tepkisi çok yerinde ve hakkıdır da ama gelin görün ki; kendisi aldatıyor, sorun görmüyor, eşinin aldattığını duyunca kıyametler kopuyor... Kendisi duyulmayınca bir mahsuru yok. Yani bunun duyulması, bilinmesi mi sorun? Gizli olunca, kimse bilmeyince sorun değil mi?    

 

Mümin Sağlam

 

 

Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Aldatma başlıklı yazı OLUK tarafından 22.09.2022 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )
 
Bu sayfadaki tüm yazı ve içerikler OLUK sorumluluğundadır. OLUK hakkında bilgi ve yazılarına ulaşabilirsiniz.
Yukarı/
© 2008-2022 Edebiyat Evi | Eserlerin tüm hakları ve sorumluluğu eser sahiplerine aittir.