Var Mı Bu Sorularımıza Sorunlarımıza Bir Cevap


Var Mı Bu Sorularımıza Sorunlarımıza Bir Cevap?

 Felsefi Soru Oluşturma | Soru ve Cevap | Fikir.Gen.Tr

Yalnızlık üzerine ne söyleyebilirim ki Rabbim her an bizimleyken? Dert için ne söyleyebilirim ki Rabbim devasını verirken?

Gülmeyenler için ne diyebilirim ki gülmeyi gönlün içine Rabbim serpmiş iken?

Kötü sözle niyetle dolaşana ne diyebilirim ki, Rabbim cehennemi cennetini yaratmış gönlün içine yerleştirmiş iken?

 Bizim söylerimiz neyi ifade edebilir ki Rabbim Nur Kur’an’ında Nur Nebi ile söyletmiş iken?

Güzelliği biz nasıl güzel edebiliriz içine bir gülümseme bırakın diyen Rabbim demiş iken, Rabbim kusursuz yaratmış iken?

 Bozmamamız gerekirken bozarken bozana bozma ulan demez iken, nasıl güzelliklere sahip olabiliriz ki?

Yarayı veren Rabbim yarayı sarmamız karşılığında sevapla cenneti almamız için-biz sarmaz iken Rabbim anında sarar iken yaralarımızı- bunu bize fırsat diye verirken nasıl yaraları merhemsiz bırakırız, nasıl bir adım atmayız cennete varmamak için?

 Gülümsemek gönüllerle gönlümüzün ilacı iken karşımızdakine gülümsemek cennetten gezmek var iken, neden cennette değil de insanı ağlatarak kadir kıymetini bilmeyerek üzerek yıkarak cehennemden gezmek için çaba sarf ederiz?

Mehmet Aluç


Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Var Mı Bu Sorularımıza Sorunlarımıza Bir Cevap başlıklı yazı kul mehmet tarafından 12.08.2020 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )