Beni Buyur Eden Ben İlla Olsun Dediklerimi Olmasın Dediklerim Silerken...


Beni Buyur Eden Ben İlla Olsun Dediklerimi, Olmasın Dediklerim Silerken…

 araftayım Instagram posts - Gramho.comaraftayım Instagram posts - Gramho.comaraftayım Instagram posts - Gramho.com

  Düşlerimin enkazı altında kalmamak için, mütemadiyen yazıyorum hayatı kelimeleri sözleri öğrenmek için, içinde aradığım bir gülüş ve dağıtacağım bir gülümseme. Ekşimiz suratımın izlerini silmek için arıyorum ve yazıyorum. Aşkın muhteşem bahçesinde gezinirken aşka Serenat yaparak, beni saracak bir hecenin sıcaklığında saracak yazıları yazdırmasını diliyorum.

 

  Biliyorum aramakla insanın yolu aşka düşmez, aşk gelir kapıyı çalmadan içeriye girer, gelmişken aşk kapıma dün sevdiğimi ellere teslim ederken, bugün yine küs değilim, çünkü bu hasretle hep beni diri tuttu, volkan gibi kaynayan coşkusuyla hep sardı canlı tuttu. Belki beni böylesine meşgul ederken gönlümde kaynayan aşkın coşkusu hayata gülümseyerek baktırdı, içimde hasretin koru yanarken.

 

  Aramıza giren sosyal mesafeyi, yarınlarda aşacağımızı Rabbim yardımıyla hissederken arayı aşkla gülümsemelerle doldurmak içinde yazıyorum, ne kadar başarılı olduğumu bilemez iken yazıyorum. Satırların arasında bazen kaybolurken, cefakâr kelime ve hecelerin yardımıyla gün yüzüne çıkıyorum. Bahtıma düşen ne ise yetinerek yaşamaya devam ediyorum, son vakit gelene kadar. Yollar yokuş ve sonunda yokuş aşağı olduğu gibi hayatta böyledir anladım. İsteyerek elime gelmeyenlerin yerine istemediklerim gelince elimin tersi ile itmedim, kucakladım bahtıma düşeni, gönderen Rabbimdi, her şeyi bilendi, nasıl yok diyebilirdim ki?

 

  Düş kırıntılarının arasında sessizce yürüdüm ve hala yürümeye de devam ediyorum yazılarımla şiirlerimle. Çünkü besteler yapacağım, beste yapmasını bilmiyorum bir yapan çıkar belki şimdi veya sonrasında… Kanatlansın uçsun yazılarım ve şiirlerim konar elbet gönlün biri köşesine, oradan bana bir gülümseme gönderir bu da bana yeter… Hatalarımın çukuruna düşmüş iken yazılarım düşlerim beni çıkarıyor her düştüğümde tövbe kapısına koşuyorum Rabbim yardımıyla.

 

Bana bunu yapmayacaksın hayat demiyorum ki…

Yoksa ben mi kirliydim sen mi kirlettin demiyorum, kirliliği kendimden diyorum ki…

Bu kadar ucuza gitmeyecektim demiyorum ucuz olanlar gitti pahalı olanlar geldi biliyorum.

 

 Kanatları kırılsa da düşlerimin, yeniden kanatları çıktı hem de eskisinden daha büyük güçlü. Ufka doğru kanat çırparken, sessizliğim ses oluyor, gökyüzünü kaplıyor, sükûnetimin karşılığını alıyorum. Beni buyur eden ben illa olsun dediklerimi, olmasın dediklerim silerken buyur ediyorum ve yazıyorum. Binlerce satırların arasında sizlerin gönlünde bir gülümseme kapmak için geziniyorum…

Mehmet Aluç


Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Beni Buyur Eden Ben İlla Olsun Dediklerimi Olmasın Dediklerim Silerken... başlıklı yazı kul mehmet tarafından 03.06.2020 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )