Eklenme Tarihi : 09.09.2019
Okunma Sayısı : 501
Yorum Sayısı : 6
Etiketler
kul mehmet
kul mehmet
tarafından eklendi
Normal Üye
Paylaş
Özellik
Günün Yazısı

Bu Yazı 10.09.2019 tarihinde
GÜNÜN YAZISI
olarak seçilmiştir.
Son Yazıları
Radyo Benim
Site İstatistikleri
05.07.1811 : Venezülla Bağımsızlık Günü. Simon Bolivar, Venezüella'nın İspanya'dan bağımsızlığını ilan etti.

05.07.1938 : Türk Birlikleri Hatay'a girdi. Fransızların ilan ettiği sıkıyönetim kaldırıldı.

Bir İki Güzel Kelam Söz Ve...
Bir İki Güzel Kelam Söz Ve...

Bir İki Güzel Kelam Söz Ve Bakın Neleri Karıştırmışız!

 Dıştan içe vurumla, duyarlığın sesi uzun zaman sonra çıkıyormuş, buna vakıf olduk büyük başarı. Anlayan anladı ne demek istediğimizi dağılabiliriz artık.

 

Vehametle durum aynıdır dedik kimse anlamadı, şimdi vehamet başa gelince eski güzel durum kayboldu, kaybolması için çaba sarf edenler bile bu kadar vahim olacağını düşünemedi!

 

Selametle vehamet aynı değildi aynı sanıldı, şimdi vehamet ortaya çıkınca herkes ortadan kayboldu, suçluluk duygusu yalnız arkalarından giderken derin izler bıraktı.

 

Keramet birilerine kızarak ders vermek değildi öyle sanıldı, keramet zulmeti zulüm bilerek zulme ortak olmamaktı, yanlış bilenler doğru bilenleri de yaktılar, şimdi yangınlarına söndürecek su ararken ortak oldukları adamlar su dökeceğine üstlerine benzin döküyor! Yetişirsek inşallah söndürürüz…

 

Sabır etmekle, kaybetmek aynı değildi, ülkemizde nedense her şey yanlış anlaşıldı. Kaybetmek, zarar etmek elde tutulur bir şeyimizin olmaması kaybetmeyi sürpriz hediye gibi bilmemizden kaynaklanıyordu bence, sizce?

 

Hazır olmakla, hazır olanı yıkmak yine aynı değildi, buda yanlış anlaşıldı. Güzel olanlar yıkılmaya başlayınca her şey yıkanlara değil, yıkılmasına razı gelenlerin üzerine yıkıldı ve hatta engel olmaya çalışanlarında üzerine yıkıldı engel olunulması için fazla gayret göstermedikleri için. Oysa her şey olacağına varırdı, demek ki olacağı buymuş demekte yanlış olur.

 

Baş ile taşı birbirinden ayıramayanlar, kafalarına atılan taşlarla kafaları yarılırken kan akarken, gözlerinden sakın yaş akıtmasınlar. Başı taş ile karıştıranlar yüzünden hak etmeyenlerinde başı ağrıyor!

 

Medeniyet dediğimiz zillet değil ki bizlere medeniyet yerine zilleti yaşatıyorlar. Zilleti, medeniyet diye bazı zavallılara medeniyet diye sunarken batı, o zavallılar yalaklık yapmaktan, zillet ile medeniyeti birbirinden ayıramazken, bizden de aynı yalakalığı beklemesinler yanılırlar.

©

 

Kabiliyetle zafiyeti karıştıranlar, şu anda zafiyet geçirirken, zafiyetlerini afiyetle yiyorlar yedikçe açlıkları kesileceğine hafriyat içinde yiyecek ararken, kabiliyetin bir zafiyet olmadığının farkına varırken pişkinliklerinden yüzleri dahi kızarmıyor!

©

Mehmet Aluç


Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Bir İki Güzel Kelam Söz Ve... başlıklı yazı kul mehmet tarafından 09.09.2019 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )