Olumlu Bak Hayata!
OLUMLU BAK HAYATA! Sıkıldınız mı yaşamaktan, dar mı geliyor dünya, sıkıntılar, sorunlar sizi daraltıyor mu? boğuyor mu nefes alamıyorum mu diyorsun?
 Bir saniye sadece bir saniye düşün.. 

UNUTMA!... Hayat güzel aslında, başka pencereden bak biraz hayata, hadi aç pencereyi ve bak ama güzel bak karamsar olma gönül gözüyle bak.. LÜTFEN! 

Görüyor musun onu, gözleri görmediği halde yine de mutlu.. Neden, o' hayata olumlu bakıyor onun gönül gözü açık.. Senin, benim göremediğiniz güzellikleri görüyor gönül gözüyle, hadi bir daha bak... 

Ayakları yürümedigi için tekerlekli sandalyesinde olan, ama hayata sımsıkı tutunmuş biri var. 
Resim yapıyor rengarenk çiçekler çiziyor ve yürüyen insanları resmediyor yürüyemediğini, yürüyemeyeceğini düşünmeden... 
Mutludur..neden mutlu olacağı şeyleri yapıyor o'... Çünkü olumlu düsünüyor, ve kalp gözüyle bakıyor güzel görüyor...

Bak yine bak pencereden, duyamayan konuşamayan işaretle bir şeyler anlatan veya derdini yazarak anlatan ama o' da mutlu, aldığı nefese şükrediyor.. 

Daha niceleri var biliyor musun şimdi bir de kendini düşün.. Bunların hiçbirinden yoksun değilsin, bütün uzuvların normal sağlıklısın niye şikayet ediyorsun.. 
Şükretsene Allah'a ve elinde olan her şeyin kıymetini bil, çünkü yarın ne olacağını bilmiyorsun, ne oldum demeden ne olacagım de! N'olursun... 

Her şeyden önce! Nefreti sil dünyandan yangına körükle asla gitme, benim götürdüğüm bir kova su mu söndürecek deme yangını, damlaya damlaya göl olur biliyorsun... 
Kin güdme ağlayanla ağla, gülenle gül, hiç bir şeyin altında art niyet arama olumlu düşün ki olumlu haller çıksın karşına...

Haline şükret ve bol bol dua et" kendinden önce başkalarına iste Allahtan" sonra kendine de iste... 
Başkalarına iyi şeyler dilemeyen yürek sevgisizdir, önce sevmeyi öğren, sevki sevilmenin tadını alabilirsin, sevmeyen sevilmenin kıymetini de bilmez.. 


Hayata hep olumlu bak inanki daha huzurlu olacaksın .. Hayatta İstediğin en büyük mutluluklar küçük dediğin seylerde saklıdır ara ve bul, bulmak çok kolay aslında sadece bakmasını bileceksin o kadar... Güzel bakarsan güzel görürsün UNUTMA!!! 
27 Eylül 2014
MeLek Tiryaki.
Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Olumlu Bak Hayata! başlıklı yazı (-MELEK-) tarafından 22.06.2019 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )