Eklenme Tarihi : 20.03.2019
Okunma Sayısı : 575
Yorum Sayısı : 1
Etiketler
ismailmalaty
ismailmalaty
tarafından eklendi
Normal Üye
Paylaş
Son Yazıları
Site İstatistikleri
17.07.1487 : Şah İsmail doğdu. 1501-24 arasında İran'a hükmeden Safevi hanedanının kurucusu, İran'ı Sünnilik'ten Şiiliğe geçirdi.

17.07.1867 : Marx'ın "Das Kapital" adlı eserinin ilk cildi yayımlandı.

17.07.1907 : Resim sanatında Kübizm akımı doğdu.

17.07.1947 : Büyük Doğu dergisi yazı işleri müdürü Necip Fazıl Kısakürek 6 ay hapis cezasına mahkum oldu.

Ve Doktor Çıldırdı Yazan-yöneten İsmail Malatya

ŞEHİT AHMET ÖZSOY İMAM HATİP ORTAOKULUNDA DOKTOR ÇILDIRDI


        Hendek’in seçkin okullarından olan Şehit Ahmet Özsoy İmam Hatip Ortaokulu bu eğitim öğretim yılında ikinci kez PERDE dedi. Daha önce sahneledikleri Şehadete Koşanlar adlı tek perdelik dram ve trajedi türündeki oyun büyük bir beğeni kazanmıştı. Öyle ki defalarca sahnelenmişti. Sakarya İl Gençlik müdürlüğünün düzenlediği 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif adlı programda da sahnelenerek büyük ilgi görmüştü. İl valisi Sayın Ahmet Hamdi Nayir ve diğer daire amirlerinin de beğenisini kazanmışlardı.

          Okulun Türkçe öğretmeni de olan Şair-Yazar İsmail MALATYA’nın yazıp yönettiği her eser ilgi görüyor. Doktor Çıldırdı adlı komedi türündeki, tek perdelik oyun kahkahalarla izlendi. Bir muayenehanedeki yaşanılabilecek hayata dair komiklikler göz önüne serildi. Velilerin de büyük katılımıyla şahane bir oyun sergilendi. Hepsi birbirinden yetenekli oyuncular, usta oyunculara adeta taş çıkarttılar. Perde kapanmadan horon tepilmeye başlandı. Horona veliler, öğretmenler ve diğer öğrenciler de eşlik ettiler.

          Okul müdürü Selçuk TAZİM, oyuncuları ayrı ayrı tebrik etti ve oyunu yazıp yöneten; Çocuk ve Gençlik Edebiyatçısı İsmail MALATYA’ya çalışmalarının kuruma, öğrencilere ve velilere heyecan kattığını söyleyerek teşekkür etti.

Sitedeki
Yazarın
Önceki YazıSonraki Yazı
Önceki YazıSonraki Yazı
( Ve Doktor Çıldırdı Yazan-yöneten İsmail Malatya başlıklı yazı ismailmalaty tarafından 20.03.2019 tarihinde sitemize eklenmiştir. Sitemizde yayınlanan eserlerin hukuki sorumluluğu , kullanılan materyaller ve yazının içeriği yazarlarına aittir.İzin alınmadan kaynak gösterilse bile sayfamızdaki eserler başka yerde yayınlanamaz. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. )