Edebiyat Evi, Şiir ve Makale Yardım
Genel Yardım

EN ÇOK BEĞENİLEN ŞİİRLER
Bu bölümde sitede yayınlanan şiirlerden (daha sonra diğer yazılarda da uygulanacaktır) editörümüz tarafından günün şiirleri haricinde yazılım ve kaliteli şiirler altın,gümüş,bronz yazı olarak ödüllendirilecektir.Bu yazılar için adet sınırlaması yoktur.Editörümüz yazıların kalitesine göre başarılı yazıları seçecektir.

ŞİİR KRİTİK
Bu bölümde kitapları ve yazarlık konumu ile ülkemizde temayüz etmiş editörümüz, sizlerin site içerisinde yazmış olduğu herhangi bir yazıyı kendine göre alacak ve tahlilini yapacaktır. Bu yazınızı sizlerle daha ayrıntılı bir şekilde değerlendirecek, eserinizi hem içerik hem de teknik yönü ile ele alacaktır. Editörümüzün kriterleri sitemizin ve site üyelerimizin ortak bakış açısından oluşacaktır.  

YAZAR YILDIZI NE ANLAMA GELMEKTEDİR
Yazarlarımızın site içerisinde göstermiş olduğu başarılı çalışmalar ve kaliteli yazıları için yazarlarmız yıldızla onere edilecektir.Siteye ilk giren üyelerimiz yıldız alamayacak daha sonra yapmış oldukları çalışmalarla editörlerimiz ve yönetim tarafından yıldız verilecektir.Basılı yayını olan yazarlarımız,kitaplarını belirtmeleri ve yönetime göndermeleri halinde dört yıldız alacaklardır.

ŞİKAYET - ÖNERİ - İLETİŞİM KUTUSU
Zaman geçtikçe edebiyata gönül veren siz değerli üyelerimizin diğer üyelerle paylaşmak isteyeceği yeni fikirler olacaktır. Bu, sizin için olumsuz olduğuna inandığınız herhangi bir durum olabilir. Yapılması gereken şey sadece bizlerle irtibata geçmenizdir. Bizler, sizlerle paylaşmak ve kendimizi geliştirmek adına buradayız. Sizin için; söz konusu olumlu ya da olumsuz herhangi bir durumu bizim için de önceliklidir. Unutmayın ki; burası sanalda olsa edebiyata gönül veren insanların buluştuğu bir yerdir. Karşılaşılan herhangi bir olumsuzluğu aşmak ancak paylaşımla olabilir. Lütfen ihtiyaç duyduğunuz anda bizimle irtibata geçin. Çözümleyelim, paylaşalım, üretelim.

YAZI EKLEME
Değerli üyemiz. Sitemizde aktif olan üyelerimizin ekleyeceği yazıları, içeriği ve türü ne olursa olsun gün içinde en fazla 2 (iki) adetle sınırladık. Bir üyemiz 24 (yirmi dört ) saat içerisinde 2 (iki) den fazla yazı ekleyemeyecektir. Eklemeye çalıştığı takdirde sistem bu işlemi otomatik olarak kabul etmeyecektir. Bu kısıtlamayı ilerleyen zamanlarda sitede karşılaşılabilecek yoğunluğa karşı önlem olarak aldık. Zamanla bu sayı daha aşağıya ya da yukarıya çekilebilir. Kayıt işlemleri bölümünde giriş yaparak istediğiniz bölümde seçim yapmak kaydı ile yazılarınız ekleyebilirsiniz.

ATÖLYE ÇALIŞMASI (İleride uygulanacaktır)
Edebiyata gönül veren insanların burada buluşması, paylaşıma açık olması, kendilerini geliştirmek istediklerinin en güzel kanıtıdır. Paylaşılan yazılara yapılan yorumlar yazarı / şairi yazmaya teşvik etmektedir. Yapılan yorumlarla kişi kendini objektif olarak değerlendirebilme imkânı bulmaktadır. Bu objektif yaklaşımı ortak bir çalışmayla desteklemek istedik. İşte ATÖLYE ÇALIŞMASI ile hedeflediğimiz budur. Birlikte yazacağız, üreteceğiz, gelişeceğiz. Paylaşarak ve çoğalacağız. Serbest kürsü butonundan girilerek ortaya konan bir metin üzerinde beraber çalışacağız. Yazı üzerinde site yönetimi tarafından yetkilendirilmiş usta yazalar tarafından gerekli düzenleme ve yenileme yapılacaktır. Çalışmanın bitiminde ilk ve son hali birlikte görüntülenecektir. Çalışılacak metin ( Bir şiir ya da bir hikâye olabilir) için üzerinde değişiklikler yapabilir (kelime ekleme /çıkarma, kelimelerin / cümlelerin yerini değiştirme, noktalama işaretlerinde değişiklik ya da devamı olduğuna inanılan bir cümlenin eklenmesi vb…), kendi yaptığınız değişiklikleri bile daha sonra tekrar değiştirebilirsiniz. Bu çalışmanın hepimiz üzerinde teknik anlamda da olumlu katkılar sağlayacağına inanıyoruz.

GÜNÜN ŞİİRİ NEDİR? NASIL SEÇİLİR?
Yönetim ve şiir editörü tarafından doğru yazım kuralları ve kaliteli yazılmış şiirler tarafsızlık ilkesine göre günün şiiri olarak seçilecek ve şiir bölümünün üzerinde bir gün süre ile teşhir edilecektir… Günün şiiri her gün yaklaşık saat 24:00 da seçilecek ve ertesi gün aynı saate kadar ana sayfada teşhir edilecektir.

HAFTANIN ŞİİRİ NEDİR? NASIL SEÇİLİR?
Yönetim ve şiir editörü tarafından doğru yazım kuralları ve kaliteli yazılmış şiirler tarafsızlık ilkesine göre günün şiiri seçilmiş şiirlerin içerisinden veya gözden kaçmış ama günün şiiri olamamış şiirler arasından haftanın şiiri olarak seçilecek ve şiir bölümünün üzerinde bir hafta süre ile teşhir edilecektir.

GÜNÜN ÖYKÜSÜ NEDİR? NASIL SEÇİLİR?
Yönetim ve öykü editörü tarafından doğru yazım kuralları ve kaliteli yazılmış öyküler tarafsızlık ilkesine göre günün öyküsü olarak seçilecek ve öykü bölümünün üzerinde bir gün süre ile teşhir edilecektir . Günün öyküsü her gün yaklaşık saat 24:00 da seçilecek ve ertesi gün aynı saate kadar ana sayfada teşhir edilecektir.

HAFTANIN ÖYKÜSÜ NEDİR? NASIL SEÇİLİR?
Yönetim ve öykü editörü tarafından doğru yazım kuralları ve kaliteli yazılmış öyküler tarafsızlık ilkesine göre günün öyküsü seçilmiş öykülerin içerisinden haftanın öyküsü olarak seçilecek ve öykü bölümünün üzerinde bir hafta süre ile teşhir edilecektir

GÜNÜN DENEMESİ NEDİR? NASIL SEÇİLİR?
Yönetim ve deneme editörü tarafından doğru yazım kuralları ve kaliteli yazılmış denemeler tarafsızlık ilkesine göre günün denemesi olarak seçilecek ve deneme bölümünün üzerinde bir gün süre ile teşhir edilecektir . Günün denemesi her gün yaklaşık saat 24:00 da seçilecek ve ertesi gün aynı saate kadar ana sayfada teşhir edilecektir.

HAFTANIN DENEMESİ NEDİR? NASIL SEÇİLİR?
Yönetim ve deneme editörü tarafından doğru yazım kuralları ve kaliteli yazılmış denemeler tarafsızlık ilkesine göre günün denemesi seçilmiş denemelerin içerisinden haftanın denemesi olarak seçilecek ve deneme bölümünün üzerinde bir hafta süre ile teşhir edilecektir

HAFTANIN YAZARI NEDİR? NASIL SEÇİLİR?
Editörlerimiz ve yönetim tarafından her hafta çarşamba günü saat 23:00 civarında belirlenen bir yazarımız, haftanın yazarı olarak seçilecek bir hafta boyunca sitemizde tanıtımı yapılacaktır. Haftanın yazarı seçilen yazar sitede etkinliklere katılan, yayınlanmış yazıları rutin takip ederek, etkin yorumlarda bulunan, kaliteli yazılar yayınlayan, yazılarında dilimizin düzgün kullanımına dikkat eden T.C. kimliğini tescil etmiş her yazar, haftanın yazarı seçilebilecektir. Telif hakları yasası gereği sitemizin üstlendiği sorumluluk bakımından (kimlik tespiti yapılamayan) yazarlarımız bu kapsama alınamamaktadır.

YAZI DOSTLUĞU NEDİR?
Yazı dostluğu sitemizde yazı yazan yazarlar arasında beğenilen ve yazılarını takip etmek için kullanılan bir sistemdir. Bir nevi yazdığınız eserleri paylaşmaktır. Yazı dostluğu, dostu olduğunuz yazarların, site içerisinde yaptıkları aktivitelerden haberiniz olduğu gibi, sizin etkinlikleriniz de onlara duyulacaktır.

PROFİL RESMİMİ NASIL DÜZENLERİM?
Yönetim panelinden girerek karşınıza çıkan Profil Fotoğrafı Güncelleme kutucuğundan göz at'ı tıklayarak resminizi seçmek sureti ile fotoğrafınızı değiştirebilirsiniz.

ŞİFREMİ NASIL DEĞİŞTİRİRİM?
Yönetim paneline giriş yaptıktan sonra, hesap işlemleri sekmesi altında bulunan, Şifre değiştir kısa yoluna tıklayarak, şifrenizi değiştirebilirsiniz...   NASIL DAHA ÇOK OKUNURUM? İnternet ortamında okunmanın yolu okumak ve paylaşmaktan geçmekte.Ne kadar çok yazı okur ve yorumlar veya tebrik ederseniz sizlerinde sayfalarının okunduğunu zamanla göreceksiniz. NASIL MESAJ GÖNDERİRİM? Mesaj göndermek istediğiniz kişiyi sağ üstte bulunan arama motorundan adını yada soyadını yazarak bulun resminin üzerine tıklayın,sağ alt tarafta mesaj gönder butonu çıkacaktır buradan iletmek istediğiniz mesajlarınızı gönderebilirsiniz.

© 2008-2016 Edebiyat Evi | Eserlerin tüm hakları ve sorumluluğu eser sahiplerine aittir. Sakaryada Firma Rehberi, Sakaryada Haberler Düşük Hapı İlacı Düşük Hapı İlacı